Jakie fronty wybrać do swojej kuchni?

Fronty meblowe stanowią często jeden z najważniejszych elementów wpływających na odbiór wizualny kuchni. Wybór frontów meblowych możemy podzielić na kilka najchętniej stosowanych rozwiązań. Aby prawidłowo dopasować fronty kuchenne do naszego pomieszczenia należy przyjrzeć się materiałom wykorzystywanym do ich produkcji. Najbardziej klasycznym materiałem jest drewno posiadające jednak podstawowe wady takie jak skłonność do „wypaczania” czyli odchylenia od płaskości materiału. Wykorzystanie drewna jako materiału frontów kuchennych jest niewielkie również ze względu na wysoką cenę. Alternatywą dla frontów drewnianych jest płyta MDF stanowiąca mieszankę włókien drzewnych odpowiednio utwardzonych oraz sprasowanych.

  • Fronty lakierowane produkowane są poprzez nałożenie warstwy podkładu a następnie lakieru na płytę MDF. Meble lakierowane cieszą się obecnie niezwykłą popularnością a dużą zaletą takiego rodzaju frontów jest szeroka paleta kolorów występująca w kilku rodzajach: połysk, mat oraz półmat. W odpowiednim doborze wzoru, wykończenia frontów oraz ich kolorze pomogą Państwu nasi projektanci.
  • Fronty akrylowe powstają w wyniku nałożenia na płytę MDF okleiny. Kolorystyka frontów akrylowych również jest bardzo bogata a wykończenia jakie można w nich zastosować to mat oraz połysk.
  • Fronty fornirowane zachowują naturalną fakturę drewna wyglądając tym samym bardzo naturalnie. Wykonane są one z cienkiej warstwy naturalnego drewna nakładanego bezpośrednio na płytę MDF bądź płytę wiórową. Wykorzystana okleina może posiadać wykończenie matowe bądź w wysokim połysku, zależnie od użycia wosku bądź lakieru.
  • Fronty laminowane to meble wykończone okleiną meblową w postaci foli PCV. Wykorzystanie takiego rodzaju materiału cechuje się łatwością w utrzymaniu oraz odpornością na działanie promieni słonecznych.

Na wybór odpowiedniego rodzaju frontu wpływa wiele czynników poczynając od spójnego wykorzystania elementów w pomieszczeniu czy względach ergonomicznych a kończąc na indywidualnych preferencjach każdego z naszych klientów. Aby podjąć w pełni świadomą decyzję i porównać rozwiązania pomiędzy sobą serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi projektantami!