Sposoby na ergonomiczne wykorzystanie narożnika w szafce kuchennej

Aranżując kuchnię chcemy w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Do wyboru mamy kilka rodzajów systemów stosowanych w narożnych szafkach kuchennych. Miejsce trudne w dostępie oraz często niewykorzystywane można wyposażyć w ciekawe rozwiązania, które pozwolą na wygodne użytkowanie kuchni. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych rozwiązań od firmy „PEKA” wartych zastosowania w Państwa kuchniach.

  • „REVO”

Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest system obrotnic np. „REVO” czyli okrągłych półek umieszczonych na pionowym drążku. Użytkownicy kuchni mogą swobodnie obracać półką uzyskując w ten sposób łatwy dostęp do produktów bądź naczyń i sprzętu umieszczonego na całej powierzchni. Karuzele REVO to nowoczesny oraz przemyślany system w którym fronty szafki składają się do środka i obracają wraz z półkami.

  • „Le Mans”

Półki „Le Mans” swoją nazwę zawdzięczają niemal identycznemu kształtem słynnemu torowi wyścigowemu we Francji. Jest to również jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w przypadku szafek narożnych. Kształt półek sprawia, że niemal idealnie nadają się do wykorzystania tzw. ślepego narożnika. Świetnie nadają się do przechowywania okrągłych oraz owalnych naczyń. Dzięki okrągłym krawędziom jesteśmy w stanie jeszcze efektywniej wykorzystać każdy centymetr półki. Istotną zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie możliwość wygodnej zmiany położenia półki bez używania w tym celu narzędzi. System ten jest również odporny na nierównomierne rozmieszczenie towaru nie wpływając na stabilność oraz pracę całej konstrukcji.

  • „Magic corner”

Wartym uwagi systemem jest również „Magic corner” wykorzystujący w nieco inny sposób przestrzeń szafki. W rozwiązaniu Magic Corner kosze są prostokątne. W modelu „Comfort” kosze znajdujące się z tyłu mogą zostać wysunięte na zewnątrz umożliwiając tym samym na pełen dostęp do zawartości.